Türkçe  English
  Ana Sayfa     Şirket Profili     Basında     Referanslar     İnsan Kaynakları   Bize Ulaşın  
» YAZILIM
» DONANIM
» NETWORK
 
» PROFESYONEL HİZMETLER
» SERVİS ve TEKNİK DESTEK
» YAZILIM ÇÖZÜMLERİ
» OUTSOURCING
» SÜRELİ HİZMETLER
» GÜVENLİK
» DISASTER & RECOVERY
» MBS - NAVISION


Güvenlik


SafeBoot 4   www.controlbreak.com

Hassas verilerin korunması günümüzde organizasyonların sık sık karşılaştığı üst sıralarda bulunan meselelerden bir haline gelmiştir. Kritik veri bugünün iş dünyası çevrelerinde internet üzerinden, Disketlere-CD'lere yazılarak, PDA'lerle taşınarak veya Laptop Notebook'larla kolaylıkla seyahat edebilmektedir.

SafeBoot ürünleri bunları azaltmak veya tamamen engellemek adına oldukça yararlı ve fonksiyonel özelliklere sahiptir.

Notebook/Laptop ve PDA Güvenliği

SafeBoot, kurumsal genişlikte kullanılabilen PC'lerin hard diskine veya PDA'lere saklanmış verinin yetkisiz kişiler tarafından okunabilmesini engelleyen bir çözümdür. Bu, gelişmiş ulaşım kontrol sistemi ve güçlü şifreleme sayesinde sağlanabilmektedir.

Gelişmiş Ulaşım Kontrol Sistemi

SafeBoot Enterprise ile kullanıcı ve bilgisayar yetkilendirmesi sistem boot etmeden (kapanıp baştan açılış) önce bile gerçekleştirilebilir.

Güçlü Şifreleme

Desteklenen bütün cihazlar için, SafeBoot veriyi "RC5-1024" ve "AES-256" gibi çok güçlü ve kanıtlanmış algoritmalarla şifreler. Şifreleme ve şifre çözme performans kaybı olmaksızın anlaşılmaz, varlığı hissedilemez bir şekilde gerçekleştirilir.

Merkezden Yönetim ve böylece düşük TCO

SafeBoot Enterprise, güçlü ve eşsiz Merkezden Konuşlandırma, Politika Yönetimi, Sıcak Hükümsüzleştirme, İzleme Kolaylıkları ve güvenli merkezi geri-alma gibi merkezden yönetim teknolojileri sunar. Enterprise versiyonda Active Directory, Novel, PKI senkronizasyonu mümkündür.

Zorunlu Güvenlik

Bu merkezden yönetim sistemi bir yöneticiye ilave zorunlu güvenlik politikalarını kolayca kurma ve yürütme imkanı sağlayan araçlar sunar. Kullanıcılar, bu SafeBoot güvenlik politikaları üzerilerinde saydam bir şekilde gerçekleştirildiği için bunların üzerinde hiç bir kontrole sahip değildirler. Kullanıcılar üzerinde zorunlu politikalar uygulamak belki de hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Güvenli Geri Alma

Kullanıcı kartını veya şifresini unutmuşta olsa, organizasyondan ayrılmış da olsa, SafeBoot'un araçları, "arka kapı" olarak kullanılabilecek güvensiz bir "administrator" şifresi kullanmaksızın korunan sistemleri güvenli bir şekilde geri alır. Bir kullanıcının şifresini unutması veya kartını kaybetmesi durumunda, bunu geri almak sadece bir telefon kadar uzak. Geri alma araçları HelpDesk'e, kullanıcının sözlü talebi'nin onaylanması ve yönetici HelpDesk ile telefonda konuşarak yetki alması durumunda kullanıcının şifrelerini uzaktan reset etme hakkını verir.

Ödül kazanmış ve ispatlanmış Teknoloji

SafeBoot FIPS sertifikasını almıştır. Bu sertifikasyon SafeBoot'un gerçek güçlü şifreleme ve güvenlki anahtar yönetimi'ne sahip olduğunu garanti eder. Bu ürün, bankalar, sigorta şirketleri, danışmanlık firmaları, devlet yönetimi ve sağlık bakımla ilgili organizasyonlarda geniş bir şekilde kullanılmaktadır ve birçok endüstri ödülleri almıştır.

Projeler  |  Basında  |  Referanslar  |  İnsan Kaynakları  |  Bize Ulaşın
Adres : İçerenköy Mah.Çetinkaya Sok.No:2 A Blok 81120 İçerenköy - İstanbul / Türkiye
Tel : +90(216) 575 42 22 Fax : +90(216) 575 33 10
Sorularınız ve önerileriniz için tıklayın
copyright © 2003 Erenet Bilgisayar Otom.Eğt.Dış.Tic.A.Ş.
» EUROMOPLAT
» TOUCH
» MOBİL İZLEME SİS.
 


  e bülten